Přeskočit na hlavní obsah

Brzy najdete larvy v pečivu, mléčných výrobcích i kompotech – a nebude na tom uvedeno varování!

Brusel pokoutně protlačil další "zelený" experiment na evropských občanech. Tentokrát míří přímo do našich žaludků!

Zatímco většina Čechů spí, bruselští byrokraté otevírají dveře dalšímu kontroverznímu kroku pod rouškou "udržitelnosti". Evropská komise schválila přidávání prášku z larev potemníka moučného prakticky do všech běžných potravin, které denně konzumujete. A nejhorší na tom je, že o tom možná ani nebudete vědět!

Brouci, larvy a hmyz  jídle


Co všechno vám naservírují s larvami?

Seznam potravin, do kterých budou výrobci moci přimíchávat rozdrcený hmyz, je šokující:

  • Běžné pečivo včetně chleba
  • Těstoviny a bramborové produkty
  • Mléčné výrobky jako jogurty nebo tvaroh
  • Dokonce i ovocné kompoty pro děti!

Podle novely prováděcího nařízení EU bude možné tento "experimentální protein" využít v široké škále potravin, které důvěřiví spotřebitelé každý den kupují svým rodinám. Jste připraveni servírovat svým dětem larvy k snídani?

Kdo na tom vydělá?

První otřesné zjištění: výhradní právo na prodej této pochybné suroviny získala francouzská společnost Nutri'Earth. Po dobu pěti let bude jako jediná profitovat z toho, že miliony Evropanů budou nevědomky konzumovat hmyz.

Žádost o schválení podala už před pěti lety. Náhoda? Nebo dlouhodobě připravovaný plán, jak vydělat miliardy na důvěřivých spotřebitelích?

Zdravotní rizika zamlčována?

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) sice vydal stanovisko o "bezpečnosti" produktu, ale sám připouští, že hmyz může vyvolávat alergické reakce! Podle odborníků hrozí alergie zejména osobám citlivým na korýše, měkkýše a roztoče.

Budete vy nebo vaše děti dalšími statistickými čísly v seznamu alergických reakcí? Riziko je reálné, přesto EU pokračuje ve svém experimentu.

Zelená ideologie na vašem talíři

Celá iniciativa je zastřena líbivými frázemi o "přínosu k životnímu prostředí" a "souladu s cíli Green Dealu". Evropská komise dokonce odkazuje na Agenturu OSN pro výživu a zemědělství (FAO), podle které "konzumace hmyzu pozitivně přispívá k životnímu prostředí, zdraví a živobytí".

Proč ale v tichosti vnucovat lidem hmyz, pokud je tak prospěšný? Proč se obávat jasného označení?

Zdravý rozum ještě není zcela mrtvý

Naštěstí ne všechny evropské státy podlehly této šílené propagandě. Italská vláda v čele s premiérkou Giorgiou Meloniovou se postavila proti a zakázala míchání hmyzu do těstovin a pizzy kvůli možné škodlivosti. Itálie rovněž usiluje o zákaz umělého masa pěstovaného v laboratoři.

Co můžete dělat?

  1. Čtěte pečlivě složení - i když EK nikde explicitně neuvádí, jak budou potraviny s hmyzem označeny
  2. Vyhýbejte se průmyslově zpracovaným potravinám - právě ty budou hlavním cílem hmyzí infiltrace
  3. Kupujte od lokálních výrobců, kteří garantují tradiční složení
  4. Požadujte jasné označení hmyzích přísad na obalech potravin

Nechcete, aby vaše rodina jedla hmyz? Možná je čas začít o tom mluvit nahlas, dokud ještě máme šanci něco změnit!

Poznámka redakce: V současné době EU povolila pro potravinářské účely pouze čtyři druhy hmyzu: cvrčka domácího, potemníka stájového, saranče stěhovavé a nyní potemníka moučného. Podle EFSA je aktuálně v řízení více než deset dalších žádostí. Připravte se na další překvapení na vašem talíři.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kyselina askorbová - výroba je hnus

Věděli jste, že asi 96 % produktů s vitamínem C dostupných v Evropě je obvykle krystalická kyselina askorbová, syntetizovaná v továrnách na Dálném východě z americké dextrózy, která se velmi špatně vstřebává? Proto když céčko, tak jedině v přírodní levotočivé formě.

Mikroplasty v tělíčkách dětí!

Zdraví a vývoj dětí ohrožují mikroplasty . Podle německých odborníků je situace nebezpečná . Kde se v organismu berou a co je jejich příčinou?

Utajená data o podvodech a důsledcích očkování na ČT2

V minulosti Česká televize přinášela opravdu fakta a informace zakládající se na pravdě. Dnes je těžce dezinformační a propagandistická, až by z toho člověk brečel. Na co konkrétně narážím?